Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?
jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki

Pralka to jedno z tych urządzeń w naszym domu, których używamy na porządku dziennym. Taka częstotliwość eksploatacji łączy się niestety z tym, że po pewnym czasie, pralka może po prostu się zabrudzić i zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach. Jest to spowodowane praniem w niej mocno zabrudzonych ubrań. Okazuje się jednak, że istnieje pewien zaskakujący sposób na wyczyszczenie pralki. Jest nim użycie tabletki do zmywarki. To niezwykle łatwe zadanie, dlatego powinno przypaść do gustu wszystkim zabieganym. Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? 

Jak dbać o pralkę? Jak wyczyścić pralkę kostką do zmywarki?

Zabrudzenia najczęściej osadzają się na kołnierzu i bębnie pralki. Niestety – wilgoć występująca w pralce to najlepsze środowisko dla rozwoju bakterii, a używanie twardej wody może powodować osadzanie się kamienia. To wszystko sprawia, że pralka po czasie przestaje spełniać swoją funkcję, a prane w niej ubrania nie pachną tak ładnie, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Czyszczenie pralki kapsułkami do zmywarki może być odpowiedzią na ten problem. Jeśli nic nie zrobimy z nieestetycznymi, niehigienicznymi zabrudzeniami, mogą przenieść się one na ubrania, a urządzenie może ulec poważnym uszkodzeniom. Dlatego warto działać systematycznie i raz na tydzień wykonać następujące czynności:

  • oczyszczanie filtra pralki
  • czyszczenie uszczelki
  • czyszczenie szuflady i komory
jak czyścić pralkę tabletkami do zmywarki

Tabletki do czyszczenia pralki – jak stosować? Kiedy stosować?

A skąd wiedzieć, że potrzebne jest czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki? Sygnałem, na który szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z bębna, gdzie zazwyczaj gromadzą się resztki detergentów i brud z ubrań. W połączeniu zmieniają się one w szlam, który jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Po czasie, ze względu na wilgoć oraz temperaturę w pralce, może pojawić się nawet pleśń. Jest to szkodliwe również dla zdrowia, bo to toksyczny grzyb.

Wielu ludzi zastanawia się, czy tabletki do zmywarki do pralki to na pewno dobry pomysł. Okazuje się, jak najbardziej. Pralka i zmywarka to urządzenia na wielu poziomach działające podobnie, dlatego czyszczenie pralki tabletką do zmywarki jest możliwe. Taki produkt zadziała skutecznie i pozwoli usunąć zabrudzenia, a także poradzić sobie ze złym zapachem.

jak wyczyścić pralkę kostka do zmywarki

Jak czyścić pralkę tabletkami do zmywarki?

Czyszczenie pralki kapsułkami do zmywarki to proces niezwykle łatwy. Jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki? Przede wszystkim, pralka musi być pusta. Należy upewnić się, że nie znajdują się w niej  niechciane elementy, jak chusteczki czy zagubione skarpetki. Następnie, w bębnie trzeba umieścić kapsułkę do zmywarki.

Dla lepszego efektu drugą można dać do szuflady na proszek do prania. Jeśli pralka posiada program dedykowany czyszczeniu, to właśnie on najlepiej się sprawdzi, a jeśli nie – wybrana temperatura powinna wynosić 60 stopni. Poleca się również włączyć opcję dodatkowego płukania.

Po myciu pralki tabletkami do zmywarki bęben musi dobrze wyschnąć, więc najlepiej otworzyć drzwiczki. I to już wszystko – pralka została wyczyszczona, a rezultaty zazwyczaj są bardzo dobre. 

tabletki do czyszczenia pralki jak stosować

Czy tabletki do zmywarki wyczyszczą pralkę? Dlaczego warto je użyć?

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki to świetny sposób na usunięcie zabrudzeń z tego urządzenia. Zabieg pozwoli oczyścić pralkę, a wybrana temperatura zabije wszelkie bakterie i grzyby. Przez długi czas będziemy mogli się cieszyć czystą pralką. Warto zaznaczyć, że regularne dbanie o pralkę jest niezwykle istotne, bo wpływa na czystość ubrań, a także sprawność działania urządzenia. Każdy docenia, kiedy jego odzież pięknie pachnie i jest odświeżona

Nic więc dziwnego, ze wiele osób sięga po kapsułki do zmywarki do pralki, aby usunąć niepotrzebny brud. Tak prosta, tania i pomysłowa sprawa, jaką jest włożenie tabletki do zmywarki do pralki, może uwolnić nas od wysokich kosztów, jakie musielibyśmy ponieść za naprawę pralki bądź jej wymianę. Wystarczy tylko przestrzegać paru prostych zasad, podanych powyżej, aby cieszyć się świeżą i pachnącą pralką.

5/5 - (Liczba ocen: 15)

Jak stosować tabletki do zmywarki do czyszczenia pralki?

Aby prawidłowo wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki, należy na początek sprawdzić, czy bęben pralki jest pusty. Następnie należy wrzucić tam kostkę oraz uruchomić program w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza lub więcej. Na koniec należy otworzyć pralkę, aby mogła się w pełni wysuszyć.

Czy tabelki do zmywarki wyczyszczą pralkę?

Tak, w zdecydowanej większości przypadków będzie to świetny pomysł. Pralka po zakończonym procesie będzie czysta, a ubrania będą prały się w prawidłowy sposób.

Jak umyć pralkę tabletkami do zmywania?

W tym celu należy wrzucić tabletkę do bębna pralki oraz uruchomić program do czyszczenia pralki, jeżeli taki jest. Jeżeli nie – należy uruchomić program z temperaturą minimum sześćdziesiąt stopni Celsjusza.

O autorze: Marlena Śmiałowska

Jestem pasjonatką elektroniki i sprzętu AGD. Ukończyłam szkołę wyższą i przez wiele lat pracowałam nad projektowaniem i doskonaleniem różnorodnych urządzeń, takich jak kuchenki mikrofalowe, pralki, odkurzacze i lodówki. W międzyczasie zaczęłam dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi poprzez pisanie artykułów na temat sprzętu AGD. Moje teksty cechowały się nie tylko dogłębną wiedzą techniczną, ale także zrozumiałym językiem, który pozwalał nawet osobom mało zaznajomionym z tematem zrozumieć złożone mechanizmy działania urządzeń. Dziś jestem autorką tekstów na portalu nowe-agd.pl.

Liczba komentarzy: 2

comments user

Ksiezniczka123

Spróbowałam tej metody i jestem zaskoczona efektami! Moja pralka wygląda teraz jak nowa. Dzięki za świetny poradnik! 🌟

comments user

BasiaBloguje

Brzmi to nieco niecodziennie, ale tabletki do zmywarki są także skuteczne w czyszczeniu pralek. Wystarczy wrzucić jedną lub dwie tabletki do bębna i uruchomić pralkę na najwyższą temperaturę. Efekt? Czysta i pachnąca pralka gotowa do kolejnych prań.

Opublikuj komentarz