Dlaczego zmywarka nie otwiera pojemnika na tabletki?

Dlaczego zmywarka nie otwiera pojemnika na tabletki?
dlaczego zmywarka nie otwiera pojemnika na tabletki

Zmywarka zaliczana jest do urządzeń, które ułatwiają codzienne życie. Jednak jej funkcjonowanie może zostać zaburzone. Powodem może stać się pojemnik na tabletki do zmywarki. Dokładnie – brak możliwości jego otwarcia, przez co urządzenie nie będzie działać prawidłowo. Dlaczego zmywarka nie otwiera pojemnika na tabletki?

Pojemnik na tabletki w zmywarce

Podczas mycia naczyń, pojemnik na tabletki do zmywarki otwiera się, uwalniając właściwy środek. Po otwarciu zmywarki może okazać się, że naczynia nie są umyte. Powodem stać się może tabletka, która nie została wypuszczona we właściwym momencie. Co więcej, nadal znajduje się ona w pojemniku. Dlaczego zmywarka nie otwiera pojemnika na tabletki? Oto kilka najczęściej występujących problemów.

pojemnik na tabletki dlaczego się nie otwiera

Sprawdź ułożenie naczyń w zmywarce

Niekoniecznie za tego typu sytuację odpowiedzialna musi być usterka. Przez nieprawidłowe ułożenie naczyń w zmywarce, pojemnik nie miał szans się nawet otworzyć. Trzeba sprawdzić, czy brudne naczynia, jakie zostały umieszczone w zmywarce, nie blokowały tego pojemnika. Każda zmywarka jest pojemna i można włożyć do niej wiele brudnych naczyń. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić, ponieważ podczas wypuszczenia wody, może dojść do ich delikatnego przestawienia, co może mieć wpływ na to, co będzie działo się z pojemnikiem.

pojemnik na tabletki w zmywarce

Pojemnik na detergenty może być uszkodzony

W przypadku prawidłowego ułożenia naczyń istnieje możliwość, że sam pojemnik jest uszkodzony. Należy sprawdzić takie elementy jak ramkę dozownika, siłownik, sprężynę. Ich usterka może sprawić, że pojemnik nie będzie działał we właściwy sposób. Koniecznością będzie wymiana tych elementów na nowe. Jeżeli zmywarka jest na gwarancji, można to załatwić w ramach tej usługi.

pojemnik na tabletki zmywarka

Awaria mikroprzełącznika dozownika na tabletki

Powodem braku możliwości uwolnienia tabletki z pojemnika może być awaria mikroprzełącznika. I tutaj należy wspomnieć o tym, że w przypadku usterki, należy doprowadzić do jego wymiany. Ten mały element nie jest drogi. Sama jego wymiana będzie w stanie znacznie ograniczyć koszta, jeżeli ktoś naprawę będzie wykonywał na własną rękę.

Zepsuty moduł sterujący

Odpowiedzialny za sterowanie każdym podzespołem – również pojemnikiem. To przez niego do odpowiednich miejsc nie będzie docierać zasilanie. Pojemnik nawet nie będzie miał szans się otworzyć. Aczkolwiek, do takich usterek dochodzi bardzo rzadko, więc należy upewnić się, ze to faktycznie moduł sterujący uległ awarii.

zmywarka pojemnik na tabletki

Wadliwa klapa dozownika

Nawet lekko wyszczerbiona klapa może sprawić, że całość się nie otworzy. Jeżeli widać na klapie jakiekolwiek usterki, należy wymienić ją na nowo – co też nikomu nie powinno sprawiać większych problemów. Można wymienić samą klapę lub też dozownik w całości. Nie zawsze istnieje opcja zakupu samej klapy – wszystko uzależnione jest od tego, z jakim dokładnie producentem ma się do czynienia. Jeżeli ktoś bierze pod uwagę tańszy zamiennik, należy m.in. zwrócić uwagę na kostki elektryczne, mające istotny wpływ na działanie całego urządzenia.

5/5 - (Liczba ocen: 22)

Dlaczego pojemnik na tabletki w zmywarce nie otwiera się podczas cyklu zmywania?

Problem z otwarciem pojemnika na tabletki może mieć różne przyczyny, takie jak uszkodzone lub zapchane elementy mechanizmu otwierającego, niewłaściwe ułożenie naczyń lub nieprawidłowo wybrane programy zmywania.

Jak mogę rozwiązać problem z nieotwierającym się pojemnikiem na tabletki?

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że nie ma przeszkód blokujących pojemnik. Należy również sprawdzić, czy pojemnik na tabletki jest prawidłowo ustawiony, a tabletki są odpowiednio ułożone. Jeśli problem nadal występuje, warto skonsultować się z serwisem zmywarek.

Czy problem z otwieraniem pojemnika na tabletki może być spowodowany przez używanie niskiej jakości tabletek?

Tak, używanie niskiej jakości tabletek może być jedną z przyczyn problemów z pojemnikiem. Tabletki niskiej jakości mogą się sklejać lub rozpadać, co utrudnia ich rozpuszczanie i wpływa na działanie pojemnika.

O autorze: Marlena Śmiałowska

Jestem pasjonatką elektroniki i sprzętu AGD. Ukończyłam szkołę wyższą i przez wiele lat pracowałam nad projektowaniem i doskonaleniem różnorodnych urządzeń, takich jak kuchenki mikrofalowe, pralki, odkurzacze i lodówki. W międzyczasie zaczęłam dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi poprzez pisanie artykułów na temat sprzętu AGD. Moje teksty cechowały się nie tylko dogłębną wiedzą techniczną, ale także zrozumiałym językiem, który pozwalał nawet osobom mało zaznajomionym z tematem zrozumieć złożone mechanizmy działania urządzeń. Dziś jestem autorką tekstów na portalu nowe-agd.pl.

1 komentarz

comments user

SkrzypceISerce

Miałam ten sam problem, ale teraz już wiem, co zrobić. Świetny artykuł!

Opublikuj komentarz